Naši trenéři

Lenka Šeráková

Tančím již od dětství. Přes balet jsem se dostala k taneční gymnastice a následně ke společenskému tanci, kde už jsem nadobro zakotvila, protože tam jsem se našla. Spojení dvou těl a duší v jednom rytmu. Kdo nezažil, nepochopí. Jsem tanečnice mezinárodní třídy, vicemistr ČR ve standardních tancích 2013 a semifinalista Blackpool Dance Festival 2015. Od roku 2000 jsem vedoucí a hlavní trenérkou tanečního klubu KAT Zbraslav, specializuji se zejména na děti a mládež. Baví mě probouzet radost z tance již u těch nejmladších dětí od 4 let a následně sledovat jejich proměny do juniorského věku, kde zažívají své první soutěže, úspěchy a pomalu se začínají přeměňovat v krásné slečny a mladé gentlemany teenagerského věku. Mám velkou radost z toho, že tanec přináší lidem jakéhokoliv věku nový rozměr života.

Miroslav Šerák

V šestnácti letech v tanečních kurzech mě zaujala možnost vyjádřit se pohybem a spojit ho s hudbou a od té doby rozvíjím tuto dovednost o stále nové zkušenosti. Vytrvalost mě dovedla až k titulu vicemistra ve standardních tancích a držitele trenérské licence prvního stupně. Kdo vydrží, vyhraje…. Tanec je potravou pro můj mozek, který tím stárne pomaleji. Miluju sport, jsem sportovcem tělem i duší. Ale tanec je víc, tanec začíná tam, kde sport končí. 


„Tanec je báseň, ve které je každý pohyb slovem.“
Mata Hari

Andrea Třeštiková

Mé taneční začátky se píší v Poděbradech, odkud pocházím. V té době mě bavil i tenis a hra na kytaru, ale stále mě to táhlo k tanci a intenzivněji se mu věnuji od 11 let. Po přestupu do Prahy se mi podařilo vytančit mezinárodní třídu a poprvé se, společně s mým tanečním partnerem Martinem Houškou, probojovat do finále MČR ve standardních tancích. Tanec nabral plné obrátky, měli jsme nejlepší domácí trenéry a začali jsme trénovat i s těmi nejlepšími v Itálii.  Získali jsme titul vicemistrů ČR v amatérech a to celkem čtyřikrát. Díky těmto oceněním a zahraničním úspěchům po celém světě jsme se v rámci národního týmu nominovali do reprezentace České republiky na Mistrovství světa a Mistrovství Evropy. Při přestupu do kategorie profesionálů jsme si připsali i titul Mistři ČR.

Po dokončení trenérské školy se z nás stali trenéři a porotci. I nadále se s Martinem vzděláváme, abychom našim svěřencům mohli předávat co nejkvalitnější informace, zkušenosti, ale HLAVNĚ – lásku k tanci. Bez které se těžko hledá motivace…

Martin Houška

Ke sportovnímu tanci jsem se dostal přes hokej a judo a dnes se mu věnuji už více než 20 let. Se svou současnou taneční partnerkou Andreou Třeštikovou tančím STT od roku 2003. Společně jsme dosáhli několika úspěchů, na které jsme pyšní. Stali jsme se několikanásobnými vicemistry ČR v kategorii amatérů a v profesionální sféře jsme dosáhli mety nejvyšší – stali jsme se Mistry ČR pro rok 2014. Též jsme měli čest pravidelně reprezentovat naši zem na mezinárodním poli, kde jsme se mimo jiné probojovali do čtvrtfinále ME a několikrát se dostali do finále International Open WDSF. 

Své zkušenosti předáváme dál a působíme jako trenéři a porotci a snažíme se své svěřence motivovat a nasměrovat k nejlepším výkonům. Nejen v tancování se řídím mottem: „Pěstuj v srdci lásku a respekt“ a věřím, že je tou správnou cestou k dosažení vytyčených cílů.

Lenka Peške

Miluji tanec a vše co se kolem něj děje. Miluji naše setkávání na parketu i mimo něj. Mám ráda tu úžasnou společnost lidí, která se kolem tance tvoří. Jsou to všechno báječní lidé, kteří s námi sdílí lásku k tanci. Jsem nadšená z té neuvěřitelné proměny mladých lidí v gentlemany a mladé dámy. Zbožňuji to absolutní nadšení a energii, která během tance vzniká. Věřím, že díky tanečním měníme životy mladých lidí a jejich chování vůči ostatním. A věřím, že díky tanečním měníme životy i manželským párům, které si tak našly společnou zábavu a naučily se opět spolu trávit volný čas. Čas jeden pro druhého, je to nejvzácnější, co máme. 
Taneční kurzy mají velký smysl a já jsem vděčná, že mohu být jejich součástí. Máme rodinou taneční školu, kterou založil můj tatínek v roce 1991. Začínala jsem tam jako asistentka, postupovala přes taneční partnerku až po učitelku tance. Na vysoké škole FTVS jsem absolvovala Obor trenér a učitel tance. Moje praxe lektorky je již více než 24 letá, a stále se vyvíjí. Ráda učím to „běžné“ tancování, které naši tanečníci mohou využít na plesech, zábavách, firemních večírcích a svatbách.

Ing. Jan Liškař

Trenér tanečního sportu I. třídy, specialista na standardní tance
medailista a mnohonásobný finalista mistrovství republiky ve standardních tancích dospělých
několikanásobný mistr republiky ve standardních tancích družstev a formací

Za svou taneční kariéru jsem spolupracoval s mnoha mistry světa a jejich trenéry. U mnohých se vzdělávám i nadále. Naučili mne, že teprve cílevědomost, pevná vůle a důslednost dají talentu možnost dosáhnout významných výsledků. Vzdělání považuji za klíč k rozvoji jakéhokoliv potenciálu, tedy i tanečního. Během své taneční kariéry jsem vystudoval společenský tanec na konzervatoři a následně také trenérství na FTVS Univerzity Karlovy.
Společenský tanec, který se postupně přetavil v taneční sport, je pro mne vášní již desítky let. Považuji jej za vynikající sportovně společenskou aktivitu. Tuží tělo, tříbí mysl, evokuje emoce. Tanec v sobě krásně spojuje jednotu těla a ducha. Párový tanec učí dovednostem spolupráce, gentlemanství, ohleduplnosti, zvládání krizí. Ve své rekreační formě je tanec radostným trávením volného času pro naprosto všechny věkové kategorie. Soutěžní forma může být vrcholovým sportem ve vší jeho náročnosti. Ojedinělým provázáním fyzické náročnosti, koordinačních dovedností, synchronizací pohybu v hudbě, emočním prožitkem a nutností párové spolupráce je taneční sport jedinečnou aktivitou, ve které si každý může nalézt svůj cíl. Čím více se tancem zabývám, tím více mne baví!

Irina Maizlish

Profesionální tanečnice a trenérka latinsko-amerických tanců.

Semifinalistka Mistrovství Evropy a Světa v latinskoamerické Showdance profesionálů, mistryně ČR v karibských tancích Salsa a Bachata. 

Tancem můžeme vyjádřit to, co nemůžeme říct slovy. Pohybem svého těla na hudbu dokážeme prožít škálu emocí a největší dar tanečníka je, když dokážeme svým tancem oslovit a vzbudit nezapomenutelné emoce u diváka.

Miluji sdílet svoji vášeň k tanci s ostatníma. Nejdůležitější je pro mně individualita a autenticita tanečníka, proto svým svěřencům předávám nástroje, jak ovládat své tělo a cítit hudbu tak, aby byli schopni intuitivně na hudbu reagovat a vyjadřovat ji po svém. To vše za použití správné techniky a zachování charakteru tance. 

Díky tanci lépe poznáváme sami sebe, rozvíjíme své emoční a fyzické dovednosti, učíme se důvěřovat svému tělu a to vše ve spolupráci s partnerem. Tanec spojuje životy lidi se stejnou vášní, naplňuje náš život rytmem a dělá nás šťastnější!